Delta State Civil Service Commission Follow Us    

Approved list for the suspended 2015 recruitment

S/N Applicant Name Post

1

Ofunne Sebastian Ifeanyi

Architect II

2

Ugbo Fred Agiliga Rita

Assistant Education Officer

3

Okolie Udochukwu Peter

Cultural Officer II

4

Ijei Glory

Education Officer II

5

Honnah Maureen

Education Officer II

6

Okocha Franca Dumebi

Education Officer II

7

Uwadibie Esther Ifeyinwa

Education Officer II

8

Isichie Gloria

Fisheries Officer II

9

Kawakwue Ebuni Wilfred

Higher Executive Officer (Accounts)

10

Nwaokolo Olise

Higher Executive Officer (Accounts)

11

Adio Ayodele Adikankwu

Higher Executive Officer (Accounts)

12

Otuaha Bright Esoro

Higher Executive Officer (Accounts)

13

Oduh Awele

Higher Executive Officer (Audit)

14

Onichabor Emmanuel Udoka

Higher Executive Officer (G/D)

15

Ukpedor Judith (Mrs)

Higher Executive Officer (G/D)

16

Okowe Divine

Higher Executive Officer (G/D)

17

Ikem James

Higher Executive Officer (G/D)

18

Okoh Ijeamaka Maryphina

Higher Executive Officer (G/D)

19

Okafor Marian (Mrs)

Higher Executive Officer (G/D)

20

Izegbu Promise Osakioyawen

Higher Executive Officer (G/D)

21

Nwawolo Igwebuike

Higher Executive Officer (Revenue)

22

Moeteke Hilda N

Higher Technical Officer

23

Usifoh Nkeonye Rachael

Higher Technical Officer (Civil)

24

Okwuone Nkechi

Higher Technical Officer (Electrical)

25

Eboh Mary Anwulika

Information Officer II

26

Ezinwakaego Ndili Ayaunor

Information Officer II

27

Ajumuka Henry N

Information Officer II

28

Moemeke Chukwuekwu

Information Officer II

29

Nwulu Blessing

Programme Analyst II

30

Egbunne Awele Roberta

Quantity Surveyor II

31

Odibeli Abraham

Senior State Counsel

32

Odibeli Abraham

Senior State Counsel

33

Biose Margaret

Social Welfare Officer II

34

Nelly Chidi

Assistant Education Officer

35

Okocha Chizoba

Cultural Officer II

36

Ibolo Evelyn

Education Officer II

37

Elue Uche

Education Officer II

38

Izegbu Kelvin Nmadu

Electrical Engineer II

39

Uwafili Evelyn Ofunne

Higher Executive Officer (Accounts)

40

Edochie Maryrose Ebere

Higher Executive Officer (Accounts)

41

Mordi Pius Eluemunor

Higher Executive Officer (G/D)

42

Ahueze Victor Ifeanyi

Higher Executive Officer (G/D)

44

Harrison Bolum Nkenchor

Higher Executive Officer (G/D)

43

Azuani A. Alexander

Higher Executive Officer (Revenue)

45

Okoata Matthew Okey

Information Officer II

46

Ogbugo Kingsley Fumnaya

Senior State Counsel

47

Barr. Godson Ugbechie

Senior State Counsel

48

Barr. Chifumnanya Iwebunor Anaziah

Senior State Counsel

49

Ayogbe Monica N

Town Planning Officer II

50

Anyamele Zelibe

Veterinary Officer

51

Kemasuode Kemaziokakpo Kennedy

Assistant Technical Officer

52

Brialade Emmauel

Civil Engineer II

53

Bradoyai Ebilade

Education Officer II

54

Eniye Laura Yinkore Ojigho

Higher Executive Officer (Audit)

55

Afesuku K.O. Jonathan

Information Officer II

56

Tiemo Joufaye Tony

Petroleum Engineer II

57

Edmund Bello Josephine

Education Officer II

58

Enekorogha Collins

Education Officer II

59

Bayoko Conrad

Higher Executive Officer (G/D)

60

Edonyabo Benaebi B

Higher Executive Officer (G/D)

61

Funkekeme Joy (Mrs)

Higher Executive Officer (G/D)

62

Daubry Funebi

Hydrogeologist II

63

Bayoko Joan

Information Officer II

64

Ololobou Tolumine P

Senior State Counsel

65

Noumoupeida Modupe

Senior State Counsel

66

Woyinkuro Jane Teiseigha

Social Welfare Officer II

67

Fufeyin Lucrezia E

Town Planning Officer II

68

Aghwadoma Esiri Mamoke

Architect II

69

Onokurgefe Clara

Assistant Education Officer

70

Okogbe Anthony Onowhakpor

Civil Engineer II

71

Semiteje Bernice Elohor

Education Officer II

72

Benson Okeoghene

Higher Executive Officer (G/D)

73

Dafe Omeke

Higher Executive Officer (G/D)

74

Omekeh Dafe

Higher Executive Officer (G/D)

75

Isidahomen Jennifer

Hydrogeologist II

76

Awatefe Onome

Information Officer II

77

Okotie John

Librarian II

78

Eboigbe Chidinma

Librarian II

79

Dr. (Miss) Akpoghene Oghenekevwe

Pharmacist II

80

Ekeke Reuben Rukevwe

Programme Analyst II

81

Bazunu Aghogho

Senior State Counsel

82

Majoroh Onayimi

Senior State Counsel

83

Adjohwenyo Friday

Surveyor II

84

Okogbe Emamoke Frank

Water Resources Engineer II

85

Allen O. Ogbodu

Architect II

86

Urhovie Ijeoma Precious

Education Officer II

87

Iroro Oyearone Maidoh

Education Officer II

88

Onogba Friday Paul

Education Officer II

89

Omoniyi Onoriode

Electrical Engineer II

90

Oboh Larry Efe

Higher Data Processing Officer

91

Edafienene Eseoghene

Higher Executive Officer (Accounts)

92

Avhurhi Omamoyovwi Christopher

Higher Executive Officer (Accounts)

93

Ogbakpah Vivian Ogaga

Higher Executive Officer (G/D)

94

Ogbakpah Simpson Yoma

Higher Executive Officer (G/D)

95

Golley Deborah

Higher Executive Officer (G/D)

96

Emuejeraye Josephine O

Higher Executive Officer (G/D)

97

Okotie O Genevive

Higher Executive Officer (Revenue)

98

Emakunu Odesiri Alex

Higher Executive Officer (Revenue)

99

Ese Laura Oghene

Information Officer II

100

Ikanone Endurance

Information Officer II

101

Ogbakpa Emmanuel

Scientific Officer II

102

Iyah Ogheneyoma

Senior State Counsel

103

Onyeogo Solomon

Accountant II

104

Iwezue Ukamaka C.

Agricultural Engineer II

105

Onwubuya Joy

Agricultural Officer II

106

Okoh Hope Doris

Assistant Education Officer

107

Alika Precious

Assistant Education Officer

108

Ewere Ofuagbon

Assistant Executive Officer (Information)

109

Ehikwe Michael

Civil Engineer II

110

Obue Cynthia Nkechi

Community Dev. Officer II

111

Bio Nkonye

Cultural Officer II

112

Okowa Uche

Education Officer II

113

Orubor Ifeanyi Tobiah

Education Officer II

114

Igwe Happy

Education Officer II

115

Efeizomor Kenneth

Education Officer II

116

Karriah Marvelous Osemeke

Electrical Engineer II

117

Iloba Augusta

Higher Data Processing Officer

118

Igbute Peter Ibeagbulem

Higher Executive Officer (Accounts)

119

Chukwundi Edith E

Higher Executive Officer (Accounts)

120

Wilson Taith Chinedu

Higher Executive Officer (Accounts)

121

Ebie Azuka Dan

Higher Executive Officer (G/D)

122

Eborka Faith Nkechi

Higher Executive Officer (G/D)

123

Omeife Nkiru

Higher Executive Officer (G/D)

124

Nkwa Martins

Higher Executive Officer (G/D)

125

Oshiegbu Joy

Higher Executive Officer (G/D)

126

Iweriebor Bridget Nneka

Higher Executive Officer (G/D)

127

Ushiadi Onuwa Chukwurah

Higher Executive Officer (G/D)

128

Owabor Edobor N

Higher Executive Officer (Revenue)

129

Alizor Stanley

Higher Executive Officer (Revenue)

130

Emesom Marvelous Onyeacholem

Hydrogeologist II

131

Ashameri John

Information Officer II

132

Aliagwu Nicholas Ngozi

Information Officer II

133

Egwahor Daniel Nwamaka

Information Officer II

134

Irabor Faith

Livestock Officer

135

Atalor Ngozi

Mechanical Engineer II

136

Biose Benedict Chukwudaru

Mechanical Engineer II

137

Dr. Ruth Obiageli Nkeaka

Medical Officer

138

Omordia Ewere Augustine

Scientific Officer II

139

Ewere Vera Nwokenye

Senior State Counsel

140

Osuhor Buchi Pearl

Senior State Counsel

141

Omordon Ngozi Yvonne

Senior State Counsel

142

Barr. Okonye Best

Senior State Counsel

143

Asumah Theresa

Assistant Education Officer

144

Ogwuh Florence

Assistant Education Officer

145

Anuku Ngozi

Assistant Education Officer

146

Ogala Vivian

Assistant Technical Officer (Mechanical)

147

Odiase Onyeka A

Cultural Officer II

148

Okonta Evans Ijeoma

Cultural Officer II

149

Etunim Kingsley Friday

Education Officer II

150

Agboje Egbonimalli S

Education Officer II

151

Ojei Desmond Ndidi

Education Officer II

152

Onwugbenu Ewere Raymond

Education Officer II

153

Agbeyeke Mercy

Higher Agricultural Superintendent

154

Ehimarior Nwuchkwu Sunday

Higher Executive Officer (Accounts)

155

Onyebuke Maranatha

Higher Executive Officer (G/D)

156

Ebite Evelyn

Higher Executive Officer (G/D)

157

Stella Agbeyeke (Mrs)

Higher Executive Officer (Information)

158

Igudia Donald Uwadi

Mechanical Engineer II

159

Emu Franck Uzoma

Printing Officer

160

Ugboh Nkechi Happi

Programme Analyst II

161

Ewere Charles Ekpo

Programme Analyst II

162

Dugbere Vivian

Scientific Officer II

163

Eluhaiwe Justus

Scientific Officer II

164

Mofon Ewere Lucia

Scientific Officer II

165

Opia Emmanuel Emeke

Senior State Counsel

166

Nwakaegho C. Tayo-Ilori (nee Adaigbe)

Senior State Counsel

167

Okoh Chinwe

Senior State Counsel

168

Aghaulor Nkem Stephanie

Senior State Counsel

169

Patrick Ozuor

Statistical Officer

170

Nwanguma Nnamdi

Commercial Officer II

171

Agbaza Uzezi Jane

Agricultural Officer II

172

Ikede Victoria Akpez

Architect II

173

Atseponu Vivian

Assistant Education Officer

174

Okogbe Anthony

Civil Engineer II

175

Igbesoko Eseoghene Justina

Education Officer II

176

Oghenefejiro Uzuazoraro O

Education Officer II

177

Mrs. Victoria Orioko

Forest Officer II

178

Owhore Patience Omonigho

Higher Data Processing Officer

179

Ojeh Ambrose Akpobome

Higher Executive Officer (Accounts)

180

Ukpedor Prosper

Higher Executive Officer (Accounts)

181

Gabriel Idemudia

Higher Executive Officer (Accounts)

182

Ogba Erowor

Higher Executive Officer (Accounts)

183

Emomekeni Yokel

Higher Executive Officer (G/D)

184

Okwuegbe Vera Ese

Higher Executive Officer (G/D)

185

Karo Philip Aghogho

Higher Executive Officer (G/D)

186

Edareno Tracy Mary

Higher Executive Officer (G/D)

187

Ogba Elohor

Higher Executive Officer (G/D)

188

Akpoyibo Omakaino Vivian

Higher Executive Officer (G/D)

189

Edareno Kingsley

Higher Executive Officer (Revenue)

190

Efenudu Maro

Higher Technical Officer

191

Atagana Ewomazino Eugene

Higher Technical Officer (Mechanical)

192

Ukpedor Jude

Higher Technical Officer (Mechanical)

193

Oghalomeno Ononeme

Hydrogeologist II

194

Okolosi Mathew

Hydrogeologist II

195

Davis Ojobo

Information Officer II

196

Emakporuena Aghogho

Information Officer II

197

Egona Azino

Lands Officer II

198

Afamefune Peace Eroboghene

Medical Officer

199

Governor Ima Emmanuella

Programme Analyst II

200

Agbuduta Osatohamen

Scientific Officer II

201

Ubara Oghogho Evawere

Scientific Officer II

202

Orioko Godwin

Senior State Counsel

203

Odeli Tessy

Education Officer II

204

Ede Godwin

Education Officer II

205

Obaro John

Education Officer II

206

Isume Ejiro

Education Officer II

207

Onyonye Ewoma Faith

Education Officer II

208

Idjighere Oke

Higher Data Processing Officer

209

Joel Onowakpo Festus E

Higher Executive Officer (Accounts)

210

Eboh Onoriode

Higher Executive Officer (G/D)

211

Agwere Hope

Higher Executive Officer (G/D)

212

Ebilade Yoko Elo Avre

Higher Executive Officer (G/D)

213

Iwube Thema Emezie

Higher Executive Officer (G/D)

214

Arue Okiroro Jackson

Higher Executive Officer (G/D)

215

Sakpoba Joy Okperi

Higher Executive Officer (G/D)

216

Okwegbe Ese Vera

Higher Executive Officer (Revenue)

217

Okono Emamezi

Higher Technical Officer

218

Efenudu Oghenero Faith

Higher Technical Officer

219

Dennis Okpokpor

Hydrogeologist II

220

Okoh Oghenefejiro

Information Officer II

221

Ivri Enakeno Akpoezi

Information Officer II

222

Irogbo Awata

Programme Analyst II

223

Amagada Peter

Programme Analyst II

224

Okperi Ijeoma Roseline

Scientific Officer II

225

Ogoha Egwolo

Scientific Officer II

226

Okoro Oghenemazino O

Senior State Counsel

227

Obielum Ogbuka Favour

Education officer II

228

Jeli Chinoye Joyce

Education Officer II

229

Alali Florence

Education Officer II

230

Ndokwu Godspower

Higher Technical Officer

231

Ogboru Ufuoma

Information Officer II

232

Olisa Martyns

Mechanical Engineer II

233

Otuya Oghenefejiro

Scientific Officer II

234

Onyeukwu Onyemaechi Faith

Scientific Officer II

235

Idisi Kesiena

Town Planning Officer II

236

Mukolo Peter

Agricultural Officer II

237

Abigail Ogirisen

Assistant Executive Officer (Accounts)

238

Martyns Godwin

Civil Engineer II

239

Ekashili Rita Chiedu

Community Dev. Health Officer II

240

Edeme Kester

Education Officer II

241

Emetulu Uzezi Blessing

Education Officer II

242

Egbune Success

Higher Executive Officer (Accounts)

243

Azaka Lilian

Higher Executive Officer (G/D)

244

Ozegbe Nneka

Higher Executive Officer (G/D)

245

Ifuwe Ifeanyi Faith

Higher Executive Officer (G/D)

246

Ugwuadu Peter Uche

Higher Technical Officer (Qty Surveyor)

247

Morka Rosetta

Information Officer II

248

Ossai Ndidi Jim

Scientific Officer II

249

Madogwe Odafe G

Assistant Data Processing Officer

250

Asini Temitope

Commercial Officer II

251

Afigod Cynthia

Community Dev. Officer II

252

Onokpe Eguono

Education Officer II

253

Oghoro Aghogho

Electrical Engineer II

254

Ika Okiemute

Higher Executive Officer (G/D)

255

Samede Angela Bukola

Higher Executive Officer (G/D)

256

Agba Abraham Okeme

Higher Executive Officer (G/D)

257

Iboyi Oghenekevwe Sophia

Higher Executive Officer (G/D)

258

Ileleji Endurance

Higher Executive Officer (Revenue)

259

Eghaghara Tivere Jones

Information Officer II

260

Okuoka Oritsejolomi

Scientific Officer II

261

Aruokpere Edirin

Senior State Counsel

262

Barr. (Miss) Jane Edirin Umuze

Senior State Counsel

263

Osalukwe Mercy Amaka

Assistant Education Officer

264

Anyaoka Samuel

Assistant Executive Officer (Revenue)

265

Adiboshi Cyril Ifeanyi

Electrical Engineer II

266

Augustine Okoboshi

Higher Executive Officer (G/D)

267

Odita Chike Frank

Higher Executive Officer (Revenue)

268

Violet Edozie

Higher Executive Officer (Revenue)

269

Obieke Anwuli

Information Officer II

270

Mokobia Roy Uche

Librarian II

271

Okolie Azubuike Christopher

Scientific Officer II

272

Umeana Emmanuel Ikechukwu

Scientific Officer II

273

Ikedi Elizabeth Ogor

Senior State Counsel

274

Nwaoboshi Ifeanyi

Senior State Counsel

275

Amede Norbert Ndubisi

Accountant II

276

Nwajei Maureen Unoma

Agricultural Officer II

277

Okonkwo Mordi Nnebuogor

Assistant Education Officer

278

Onyeobi Rosemary (Mrs)

Civil Engineer II

279

Anwuli Ogbogu

Education Officer II

280

Okoko Emeka Paul

Electrical Engineer II

281

Oranyeli A. Stephanie

Fisheries Officer II

282

Obiakachi Stephen Onyebuchi

Higher Executive Officer (Accounts)

283

Obi Hilda Ijeoma

Higher Executive Officer (Accounts)

284

Okobi Angela Nwakanma

Higher Executive Officer (Accounts)

285

Nzie Onyeisi

Higher Executive Officer (G/D)

286

Ofili Nnamdi

Higher Executive Officer (G/D)

287

Maranathan Eboka C.

Higher Executive Officer (G/D)

288

Onyeobi Ifeanyi Parry

Higher Executive Officer (G/D)

289

Uriah Augustine

Higher Executive Officer (G/D)

290

Emordi Ifeyinwa

Laboratory Technician

291

Dr. Iyasele J. Okwuolisa

Medical Officer

292

Odita Victoria Ukemnem

Science Laboratory Technologist

293

Osaji Oseloka

Scientific Officer II

294

Asindi Chiwuba John

Scientific Officer II

295

Ntosi Bright

Senior State Counsel

296

Makwe Ibe Judith

Senior State Counsel

297

Okolotu Ugochukwu Paul

Senior State Counsel

298

Okonji Ngozi Tina

Social Welfare Officer II

299

Abunwa Victor

Veterinary Officer

300

Ghomorai Preye

Commercial Officer II

301

Ganagana Frances

Higher Executive Officer (Accounts)

302

Okundani Emmanuel

Higher Executive Officer (Accounts)

303

Sinebe Erutaroh Rukevwe

Higher Executive Officer (G/D)

304

Ejenobo Obruche Paul

Higher Executive Officer (G/D)

305

Okpoko Irene

Higher Executive Officer (G/D)

306

Agba Abraham Okeme

Higher Executive Officer (G/D)

307

Adjohwenyo Friday

Surveyor II

308

Jakpa Hope

Assistant Executive Officer (Accounts)

309

Oyubu Ese Gift

Education Officer II

310

Akpeki Anthonia

Education Officer II

311

Ikoyo Uvie

Higher Executive Officer (Accounts)

312

Oyibo Sophia Oghenefejiro

Higher Executive Officer (Audit)

313

Ediru Dawn

Higher Executive Officer (G/D)

314

Diden Toritsesan

Higher Executive Officer (G/D)

315

Osoro Oghenetega Tina

Information Officer II

316

Fregene Anthony

Scientific Officer II

317

Oghomieje Ogheneochuko Blessing

Scientific Officer II

318

Omoko Vincent Oghenevwegba

Assistant Community Dev. Health Officer

319

Florence Kpedi

Assistant Education Officer

320

Dogene Festus

Education Officer II

321

Boboye Isovwe Jennifer

Education Officer II

322

Krumale Austine

Higher Executive Officer (G/D)

323

Akpowowo Laura

Higher Executive Officer (G/D)

324

Ohwofada Stephen Onome

Higher Executive Officer (G/D)

325

Orubo Onajite

Higher Executive Officer (Revenue)

326

Djele Anthony Efe

Quantity Surveyor II

327

Odibo Brenda

Senior State Counsel

328

Jaho David Oghen

Senior State Counsel

329

Awhin Marhire Kenneth

Agricultural Engineer II

330

Oshevire Onome

Assistant Data Processing Officer

331

Okpodudu Oghenevwarhe

Assistant Education Officer

332

Abada Emuobonuvie F

Assistant Education Officer

333

Okpu Harrison

Civil Engineer II

334

Ogagifo Francis Mudiaga

Civil Engineer II

335

Sajere Happy (Mrs.)

Community Dev. Officer II

336

Milton Akpevweoghene Juliet

Education Officer II

337

Evuarhere Tega

Education Officer II

338

Okoro Enifome G

Education Officer II

339

Sokpo Robert Kevwe

Fisheries Officer II

340

Agbonifo Prisca E.

Fisheries Officer II

341

Avwemorue Omonigho Bayo

Higher Executive Officer (Accounts)

342

Ukpedor John Ogaga

Higher Executive Officer (G/D)

343

Oshevire Obukohwo Hilary

Higher Executive Officer (G/D)

344

Okorare Kevin Erhire

Higher Technical Officer (Marine)

345

Omokri Akperiri

Information Officer II

346

Marshal Umukoro Ohwobeno

Pharmacist II

347

Odename Oghenerhievwunu

Programme Analyst II

348

Ayuwe Annette Isoname

Scientific Officer II

349

Esigbone Monica

Scientific Officer II

350

Evuarhere Yenrho

Scientific Officer II

351

Ivwighren Ufuoma

Senior State Counsel

352

Eyesio Oke (nee Obakoro)

Senior State Counsel

353

Atano Peter Obakore

Senior State Counsel

354

Edirinverere Emekpe

Social Welfare Officer II

355

Okpu Wilson

Water Resources Engineer II

356

Ovwere Okeoghene

Agricultural Officer II

357

Epherayire Eseoghene

Agricultural Officer II

358

Edjemre Christabel Ogheneyero

Assistant Education Officer

359

Oguma Akpowevwe

Assistant Executive Officer (Accounts)

360

Ovagbedia Sandra

Civil Engineer II

361

Agbagbara Terere Jimmy

Computer Engineer II

362

Okagbare Mabel

Confidential Secretary

363

Onosu Blessing Efe

Education Officer II

364

Milea Obukohwo Rosemary

Education Officer II

365

Duvwive Abel

Higher Agricultural Superintendent

366

Mrakpor Grace Ijeoma

Higher Estate Officer

367

Origho Aghogho O (Mrs)

Higher Executive Officer (Accounts)

368

Arhuere Ubiri

Higher Executive Officer (Accounts)

369

Akpowene Anthony Ejaita

Higher Executive Officer (Accounts)

370

Bere Evans Ewesiri

Higher Executive Officer (Accounts)

371

Gelor Urhuemu Paul

Higher Executive Officer (Accounts)

372

Osieta Roseline Onovughakpo

Higher Executive Officer (G/D)

373

Igo Ayeorite (Mrs)

Higher Executive Officer (G/D)

374

Omoni Charity

Higher Executive Officer (G/D)

375

Oteri Helen

Higher Executive Officer (Revenue)

376

Djebah Oghenetega

Higher Fisheries Superintendent

377

Origho Oghenekevwe J

Information Officer II

378

Siakpere Ohwokovwo Prince

Mechanical Engineer II

379

Boro O Emmanuel

Scientific Officer II

380

Onome Austine S

Statistician II

381

Dr. Eseoghene Blessing Akpotobare

Veterinary Officer

382

Egwunatum Kelly Uche

Chemical Engineer II

383

Ugegeli Ogochuku

Community Dev. Health Officer II

384

Ezem Linda

Education Officer II

385

Gabriel Benjamin Ifeanyi

Education Officer II

386

Opone Clementina

Higher Executive Officer (G/D)

387

Okei Chukwutem Felix

Hydrogeologist II

388

Ossai Scholar

Information Officer II

389

Okei Azubuike Raphael

Information Officer II

390

Olisedeme Lilian I.

Lands Officer II

391

Ojeblenu Felicia Onyema

Scientific Officer II

392

Ofuase Okolor Uche

Statistician II

393

Orugbo Onajite

Education Officer II

394

Urhobodoro

Education Officer II

395

Ugavah C Betty

Higher Executive Officer (Accounts)

396

Gbegbaje Terogogo

Higher Executive Officer (Accounts)

397

Ugavah O. Betty

Higher Executive Officer (Accounts)

398

Orugbo Onome

Higher Executive Officer (G/D)

399

Okogba Daniel Denyefa

Higher Executive Officer (G/D)

400

Ijabor Josiah Erhuohwo

Higher Executive Officer (G/D)

401

Rhoma Monday

Higher Executive Officer (Revenue)

402

Ejiro Oghenekparobo

Industrial Officer II

403

Efe Akanigha

Mechanical Engineer II

404

Oghomitse Ejita Precious

Scientific Officer II

405

Atase Ogaga

Senior State Counsel

406

Atoriomeyintse Atuirene

Education Officer II

407

Alero Boyo Dede

Education Officer II

408

Uduaghan Henry

Higher Cooperative Officer

409

Dedekuma Christopher

Higher Estate Officer

410

Bubu Rita Karen

Higher Executive Officer (Accounts)

411

Ukubeyinje Faith Ete

Higher Executive Officer (Accounts)

412

Omanere Meyiwa

Higher Executive Officer (Audit)

413

Atsenuwa O Katherine

Higher Executive Officer (G/D)

414

Uduaghan Gbemisola

Higher Executive Officer (G/D)

415

Jede Arioritsebafor Kennedy

Higher Technical Officer (Electrical)

416

Odeli Favour Afortaju

Higher Technical Officer (Petroleum)

417

Ede Timothy

Hydrogeologist II

418

Omatsuli Victor Rukevwe

Scientific Officer II

419

Eyide Odeworitse

Scientific Officer II

420

Omatsuli Ernest

Surveyor II

421

Yalaju Uwagbanogho

Agricultural Engineer II

422

Ogbe Tosan Peter

Agricultural Officer II

423

Uduaghan Kelvin

Assistant Technical Officer

424

Oritsejafor Ufuoma Blessing

Education Officer II

425

Afejuku Omasan

Education Officer II

426

Thankgod Akpithuren

Higher Data Processing Officer

427

Popo Elizabeth Tanrose

Higher Data Processing Officer

428

Edukugho Tuoyo

Higher Executive Officer (Accounts)

429

Okoroloko Vivian

Higher Executive Officer (G/D)

430

Arenyenka Abigail F

Higher Executive Officer (G/D)

431

Ologitere Misan Origho

Higher Executive Officer (G/D)

432

Yomere David Toriseju

Higher Executive Officer (G/D)

433

Uluyemi Anita

Higher Executive Officer (Revenue)

434

Okorodudu Josephine

Higher Medical Records Officer

435

Uduaghan Solomon

Higher Technical Officer

436

Solomon Aforigho

Higher Technical Officer (Electrical)

437

Uduaghan Paul

Hydrogeologist II

438

Lawuru Omagbemi

Petroleum Engineer II

439

Edema Tobore

Scientific Officer II

440

Ayu Jolomi Anthony

Scientific Officer II

441

Tuoyo Diabo

Senior State Counsel

442

Anirejuoritse Tuoyo-Utieyione

Senior State Counsel

443

Uduaghan Ifeanyi

Senior State Counsel

444

Ogharandukun Oshemaye

Senior State Counsel

445

Tuoyo Cynthia

Education Officer II

446

Ikika Promise

Higher Data Processing Officer

447

Edegbele Neburagho Kate

Higher Executive Officer (G/D)

448

Ogisi Blessing

Higher Executive Officer (G/D)

449

Oludewa Eyitegha

Mechanical Engineer II

450

Mode Joseph

Mechanical Engineer II